Kontakt‎ > ‎

Förtroendevalda

Listan nedan är ett utdrag ur denna för att lätt kunna hitta Miljöpartiet Göteborgs förtroendevalda.
Visar 152 objekt
UppdragRollFörnamnEfternamn
Sortera 
 
Sortera 
 
Sortera 
 
Sortera 
 
UppdragRollFörnamnEfternamn
    
Arkivnämnden Ordförande Ethel Sjöberg 
Bostads AB Poseidon Vice ordförande Derya Tumayer 
Broströmska stiftelsen Ledamot Mattias Andersson 
Business Region Göteborg BRG Vice ordförande Eva Ternegren 
Byggnadsnämnden Ersättare David  Hammarsten 
Byggnadsnämnden Ordförande Emmali Jansson 
Egnahemsbolaget AB Ledamot Michael Zurowetz 
Familjebostäder i Göteborg AB Ordförande Helén Ohlsson 
Fastighetsnämnden Vice ordförande Anna Ericson 
Fastighetsnämnden Ersättare Garnet Becker 
Försäkring AB Göta Lejon Ledamot Claes Roxbergh 
Förvaltnings AB Framtiden Vice ordförande Claes Roxbergh 
Förvaltnings AB Göteborgslokaler Ordförande Lage Rahm 
GBG & CO kommunintressent Ledamot Kia Andreasson 
Gemensam utdelningstiftelse med sociala ändamål Ledamot Daniel Edvinsson 
Got Event Ledamot Jesper Jonsteg 
Gothenburg European Office Ledamot Eva Ternegren 
GREFAB Vice ordförande Hasse Andreasson 
GRYAAB Vice ordförande Catrin Björkman 
Göteborg Energi AB Ordförande Elisabeth Undén 
Göteborg Energi AB Ersättare Thomas Svahn 
Göteborgs Hamn AB Ersättare Klas Eriksson 
Göteborgs Hamn AB Vice ordförande Ronnie Ljungh 
Göteborgs Spårvägar AB Ersättare Henry Kenamets 
Göteborgs Spårvägar AB Ledamot Klas Eriksson 
Göteborgs stads Bostad AB Ledamot Adam Wojciechowski 
Göteborgs Stadsteater AB Ordförande Hillevi Werring 
Göteborg Stad Leasing AB  Ledamot Göran Larsson 
Göteborg Stad Leasing AB  Ersättare Sara-Linnea  Östervall 
Higab Ordförande Stefan Kristiansson 
Idrott- och föreningsnämnden Ledamot Malin Hjalmarsson 
Ingborg och Knut J:son Mark Stiftelse Ledamot AnnaSofia Alexandersson 
Intraservicenämnden Ersättare Frida Backman 
Intraservicenämnden Vice ordförande Michael Törnqvist 
Johanneberg Science Park AB Ledamot Gunnar Ekeroth 
Jubileumsstiftelsen Göteborg 350 år Ledamot Mikael Malm 
Kommunfullmäktige Ledamot Anna Sibinska 
Kommunfullmäktige Ersättare Derya Tumayer 
Kommunfullmäktige Ersättare Eva Ternegren 
Kommunfullmäktige Ersättare Gunnar Ekeroth 
Kommunfullmäktige Ersättare Henrik Munck 
Kommunfullmäktige Ersättare Hillevi Werring 
Kommunfullmäktige Ledamot Karin  Pleijel 
Kommunfullmäktige Ledamot Michael Törnqvist 
Kommunfullmäktige Ledamot Mohamud Dayib 
Kommunfullmäktige Ledamot Ronnie Ljungh 
Kommunfullmäktige Ledamot Stefan Kristiansson 
Kommunfullmäktige Ledamot Ulf Kamne 
Kommunfullmäktige Ledamot Åse-Lill Törnqvist 
Kommunfullmäktige Ledamot Özgür Tasbas 
Kommunleasing AB Ledamot Sara-Linnea Östervall 
Kretslopp och vattennämnden Ersättare Mattias Calling 
Kretslopp och vattennämnden Vice ordförande Ronnie Ljungh 
Kulturnämnden Ledamot Lars-Olof Karlsson 
Kulturnämnden Ersättare Tina Wallenius 
Lantmäterimyndigheten i Göteborg Ledamot Gösta Sedelius 
Liseberg AB Ledamot Kristina Belfrage 
Lokalnämnden Ordförande Elisabeth Undén 
Lokalnämnden Ersättare Lennart Alfredsson 
Medborgarvittne Opolitisk Abdiwali  Hussein  
Medborgarvittne Opolitisk Elin Kivi 
Medborgarvittne Opolitisk Eva Dalstranden 
Medborgarvittne Opolitisk Ewa Linder 
Medborgarvittne Opolitisk Tuba Zengin 
Medborgarvittne Opolitisk Vakant  
Medborgarvittne Opolitisk Vakant  
Miljö- och Klimatnämnden Ersättare Helena  Norin 
Miljö- och Klimatnämnden Ordförande Michael  Törnqvist 
Nämndeman Opolitisk Adam  Elther 
Nämndeman Opolitisk Agneta Jörgensen 
Nämndeman  Opolitisk Aina Nordqvist 
Nämndeman  Opolitisk Andreas Ulmefors 
Nämndeman Opolitisk Anna Skoglund Keiding 
Nämndeman Opolitisk Cecilia Holm 
Nämndeman Opolitisk Charlotte Baagoe 
Nämndeman Opolitisk Dalibor Eminefendic 
Nämndeman Opolitisk Daniel Edvinsson 
Nämndeman Opolitisk David Liljeros 
Nämndeman Opolitisk David Griph 
Nämndeman Opolitisk Einar Halldin 
Nämndeman Opolitisk Farhia Dayib 
Nämndeman Opolitisk Franck Olofsson 
Nämndeman Opolitisk Göran Landgren 
Nämndeman Opolitisk Ingrid Bygdén 
Nämndeman Opolitisk Iréne Åström 
Nämndeman Opolitisk Isabella Heed 
Nämndeman Opolitisk Jonas Stenbäck 
Nämndeman Opolitisk Karolina Staêl 
Nämndeman Opolitisk Kenan Gürbüzer 
Nämndeman Opolitisk Linda Dahlöf 
Nämndeman Opolitisk Lisa Denise Hillström 
Nämndeman Opolitisk Malin Åberg 
Nämndeman Opolitisk Margareta Kreuter 
Nämndeman Opolitisk Maria Backlund 
Nämndeman Opolitisk Martin Domeij 
Nämndeman Opolitisk Roger Hasselgren 
Nämndeman Opolitisk Satu Rekola 
Nämndeman Opolitisk Susanne Nilsson 
Nämndeman Opolitisk Tomas Bech 
Nämndeman Opolitisk Ulla Abel Engdahl 
Nämndeman Opolitisk Yusuf  Tohow 
Nämndeman Opolitisk Zulma Ruiz 
Nämnden Arbetsmarknad och Vuxenutbildning Ledamot Aina Nordqvist 
Nämnden för konsument- och medborgarservice Ledamot Joel Abrahamsson 
Olof och Caroline Wijks stiftelse Ledamot Josephine Linder Stojsic 
Parkeringsbolaget Ordförande Jesper Jonsteg 
Park och naturnämnden Ersättare Anders Grönberg 
Park och naturnämnden Vice ordförande Åse-Lill Törnqvist 
Pensionsinrättningen för Åldersstigne eller Sjukliga Tjänare Ledamot Ethel Sjöberg 
Renova Ordförande Claes Roxbergh 
SDN Angered Ledamot Hillevi Werring 
SDN Angered Ersättare Leila Ali Elmi 
SDN Askim-Frölunda-Högsbo Ersättare Alma Tallborn 
SDN Askim Frölunda Högsbo Ledamot Anna Ericson 
SDN Centrum Ordförande Anna Sibinska 
SDN Centrum Ersättare Calle Jershed 
SDN Lundby Ersättare Malin Sommanö 
SDN Lundby Ledamot Martin Nilsson 
SDN Majorna-Linné Ordförande Bosse Parbring 
SDN MajornaLinné Ersättare Mahmoud Chini 
SDN Norra Hisingen Ersättare Andreas Hernbo 
SDN Norra Hisingen Ledamot Hasse Andreasson 
SDN Västra Göteborg Ordförande Henrik Munck 
SDN Västra Göteborg Ersättare Ingvar Andersson 
SDN Västra Hisingen Ledamot Carolina Bruseman 
SDN Västra Hisingen Ersättare Henrik Wellern 
SDN Örgryte-Härlanda Ledamot Klara Holmin 
SDN Östra Göteborg Ersättare Alvar Palm 
SDN Östra Göteborg Ordförande Özgür Tasbas 
Skogssällskapet Ledamot Elisabeth Undén 
Social Resursnämnd Ersättare Ahmed Farah 
Social Resursnämnd Ledamot Stig Andersson 
Stadshus AB Ledamot Karin Pleijel 
Stadsrevisionen Ledamot Lars-Gunnar Landin 
Stadsrevisionen revisorskollegium Ledamot Annika Johansson 
Stiftelsen Broströmska sjukhemmets donationer Ledamot Nike Halvardsson 
Stiftelsen Carlanderska Sjukhuset Ledamot Kenan Gürbüzer 
Stiftelsen Göteborgs Sjukhem, Å-Hemmet och Otium Ledamot Ewa Linder 
Stiftelsen Göteborgs studentbostäder Ledamot Merete Kapstad 
Trafiknämnden Ersättare Gabriel Södersten 
Trafiknämnden Vice ordförande Henrik Munck 
Tycho och Thilda Lindeqvists donationsfonder Ledamot Magdalena Lindstrand 
Upphandlingsnämnden Ordförande Eva Ternegren 
Upphandlingsnämnden Ersättare Per-Erik Rinsell 
Utbildningsnämnden Ordförande Karin Pleijel 
Utbildningsnämnden Ersättare Mohamud Dayib 
Valnämnden Ordförande Lage Rahm 
Vigselförrättare Opolitisk Karin Pleijel 
Vigselförrättare Opolitisk Mikael Malm 
Vigselförrättare Opolitisk Ulla Abel Engdahl 
Vigselförrättare Opolitisk Åse-Lill Törnqvist 
Visar 152 objekt